We are supervised by:   Profitus
  Register

Antruoju NT plėtotojų pasirinkimu tampa sutelktinio finansavimo platformos

2021-03-07

Nekinojamojo turto plėtotojams ieškant finansavimo, vienas pagrindinių argumentų yra paskolos gavimo greitis ir lankstumas. NT projektų finansavimas bankuose greičiu nepasižymi - gali užtrukti bent kelis mėnesius, o komerciniai bankai konservatyvėja kiekvienais metais, ypač kai kalbame apie smulkų bei vidutinį verslą. Tad verslas ieško alternatyvų gauti finansavimą ir dažnu atveju renkasi sutelktinio finansavimo platformą.

Sutelktinis finansavimas Lietuvoje dar pakankamai nauja sritis, tačiau jau spėjo suburti nemažą investuotojų ratą. Tad platformoje reikiamą finansavimą projektui ar verslo paskolai sutelkti įmanoma vos per 2-3 dienas. NT plėtotojai finansavimo ieškoti pradeda dar turto įsigijimo stadijoje, kurioje turi labai ribotą laiką turto apmokėjimui. Tuomet sutelktinis finansavimas tampa puikiu įrankiu, pasiūlydamas ženkliai greitesnį procesą. Vienas tokių pavyzdžių - turto įsigijimas aukciono ar varžytinių būdu, kai finansavimas reikalingas per trumpesnį nei 1 mėn. laikotarpį. 

Ir tai nebūtinai tik kelių šimtų tūkstančių eurų vertės verslo paskolos - kai kurie šių finansuojamų projektų siekia virš milijono eurų vertę. Vienas tokių pavyzdžių - Vanagupės slėnio projektas, kurio pirmuoju etapu 1 milijoną eurų investuotojai finansavo vos per 3 valandas. Investuotos lėšos buvo panaudotos turto įsigijimui iš varžytinių bei NT vystymui.

Nekilnojamojo turto vystymas gali būti jautrus įvairioms aplinkybėms. Neretai pasitaiko neplanuotų trikdžių, kuriems įveikti reikalingi operatyvūs sprendimai. Juos rasti padeda finansinis partneris - sutelktinio finansavimo platforma, kuri pilnai įsigilina į kiekvieno verslo poreikį ir pritaiko tinkamiausią finansavimo struktūrą. Vienas itin efektyvių Profitus siūlomų sprendimų verslui, kuris skolinantis didelę pinigų sumą projektui nespėja iškart įdarbinti visų lėšų, tad mokėti palūkanas už paskolą  jiems nenaudinga – verslo paskolos finansavimas etapais. Taip vykstantis sutelktinis finansavimas leidžia vystytojui lėšas patogiai darbinti dalimis. O įkeisto turto vertė investuotojui nuolat keliama, jis gali stebėti projekto į kurį investavo statybų eigą, verslo paskolos mokumą, vertinant pagal ankstesnius etapus, ir investuoti į gerai pažįstamą NT projektą.

Akivaizdu, kad sutelktinio finansavimo platformos, dar neseniai buvusios naujiena rinkoje, į kurią žiūrėta su atsargumu, šiandien smarkiai išsiveržė į priekį ir tapo tvariu verslo finansiniu partneriu. Daugeliu atveju jos pranoksta įprastas verslo paskolų, finansavimo priemones ir pigesnės paskolos nebėra vienintelis sprendimą lemiantis argumentas. 

 

Get the news first!

Pateikdami savo el. pašto adresą ir spausdami „Prenumeruoti” sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę jame esančią nuorodą. Jūsų duomenys bus tvarkomi pagal Profitus Privatumo politiką.

Prenumerata patvirtinta. Laukite naujienų!