We are supervised by:   Profitus
  Register

Sutelktinio finansavimo platformose šiemet – jau 20 mln. eurų sutelkta projektų plėtrai

2020-08-24

Per septynis šių metų mėnesius keturios Lietuvoje veikiančios sutelktinio finansavimo su nekilnojamojo turto (NT) įkeitimu platformos sutelkė apie 20,2 mln. eurų, rodo PROFITUS ir Lietuvos banko duomenys. Vien per liepą verslui ir NT projektų plėtrai per šias platformas buvo paskolinta 3,1 mln. Eur – mažiau nei birželį, tačiau daugiau nei kovą, balandį ar gegužę.


„Lietuvos rinkoje per paskutinius dvejus metus kas mėnesį sutelkiama apie 2,5 mln. Eur. Šios sumos dinamika – ryškiai svyruojanti, nes pati rinka yra kol kas pakankamai nauja. Tačiau tuo pačiu tai – ir galimybė: Lietuvoje alternatyvus skolinimas sudaro tik apie 1 proc. skolinimosi rinkos, o, pvz., kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Estijoje – ši dalis siekia apie 5–6 proc.“, – įsitikinusi sutelktinio finansavimo platformos PROFITUS įkūrėja ir vadovė Viktorija Vanagė.


Per karantino paženklintą pirmąjį šių metų pusmetį NT sutelktinio finansavimo rinkoje sutelkta suma sudarė beveik 17 mln. Eur – 3 proc. daugiau nei antrąjį 2019 metų pusmetį ir perpus daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, kai sutelkta suma siekė 11,2 mln. Eur.


„Karantino metu, žmonės, turėdami daugiau laiko ir daugiau jo praleisdami internete, dažniau surado galimybę investuoti sutelktinio finansavimo platformose. Todėl bendras karantino metu finansuotų projektų skaičius buvo labai aukštas, o projektai buvo finansuojami greitai“, – dėsto V. Vanagė.


Platformoje PROFITUS per visą dvejų metų veiklos laikotarpį sutelkė jau daugiau nei 14,5 mln. Eur paskolų sumą. Per pirmąjį šių metų pusmetį platformoje sutelkta 4,5 mln. Eur.

Nuo metų pradžios sutelktinio finansavimo platformos finansavo 147 NT projektus Lietuvoje. Iš jų vien per liepos mėnesį suteikta 25 paskolos. Palyginus su ankstesniais laikotarpiais, matosi akivaizdus augimas: 2019 m. pirmąjį pusmetį finansuotas 71, antrąjį – 102 projektai. Šiais metais PROFITUS suteikė trečdalį visų rinkos paskolų – 48.

 

Plačiau skaitykite: https://sa.lt/projektu-pletrai-sutelktinio-finansavimo-platformose-siemet-jau-20-mln-euru/ 

Get the news first!

Pateikdami savo el. pašto adresą ir spausdami „Prenumeruoti” sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę jame esančią nuorodą. Jūsų duomenys bus tvarkomi pagal Profitus Privatumo politiką.

Prenumerata patvirtinta. Laukite naujienų!